SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Kansli

Adress:

Solbergsvägen 2

811 34 Sandviken

 

Kontaktinfo:

Telefon: 026-27 59 54  026-455 59 93  

Epost: kansli@sandvikensif.se


 

Kansliet:

Lunchstängt alla dagar: kl.12-13


Telefontider:

Mån-fre kl. 8:00-12:00

Övriga mötestider bokas med personalen


Övrigt:

Bankgiro: 5573-9502

Föreningsnr: 03508-15

Personal

Namn                    Roll                              Telefon                  E-post

Anders Eriksson      Klubbchef                     070-633 74 84        anders.eriksson@sandvikensif.se

Martin Falk.            Tränare/Sportchef         076-284 62 62        martin@sandvikensif.se  

Thomas Gabrielsson Tränare/Fotbollsakademi                            thomas@sandvikensif.se


Krister Parling         Marknad                      073-236 88 61        parling@sandvikensif.se
Håkan Larsson        Framsteget                  070-6936930          hakan@sandvikensif.se

Chia Abdolah          Framsteget                  070-2397229          chia@sandvikensif.se  

Jonas Andersson     Ungdom/Framsteget     070-141 19 45        jonas@sandvikensif.se 

Kicki Loqvist           Administration              070-958 25 87        kicki@sandvikensif.se

Tomas Karlsson      Materialansvarig            076-027 14 59        tomas@sandvikensif.se

Claes Lindqvist       Tvätt/Vaktmästeri          070-787 19 69        claes@sandvikensif.se

Göran Nordström    Lotteri/Kioskansvarig     076-346 02 02        goran@sandvikensif.se
Maria Lindgren Andersson Ekonomi                                          ekonomi@sandvikensif.se



Styrelse

Sandvikens IF:s styrelse
Från vänster: Svante Nordh (Herrlaget), Peter Svensson (Ordförande), Göran Backlund (Marknad), PG Nordahl (Herrlaget/arenafrågor), Niclas Larsson (Ungdomsakademi, Marknad), Stefan Ruumensaari (Ungdom), Daniel Söderman (Framsteget, Marknad), Jessica Eriksson (Kommunikation), Kurt Lindström (Framsteget), Ingela Näslund (Damlaget).



I mars varje år hålls föreningens ordinarie årsmöte. På årsmötet väljs föreningens styrelse som består av sju ledamöter och minst två suppleanter. Ordförande väljs på årsmötet medan den valda styrelsen utser inom sig vice ordförande, sekreterare och ekonomiansvarig. På årsmötet väljs också föreningens valberedning, revisorer och revissorssuppleanter.



Sandvikens IF styrelse 2021


Ordförande                              Peter Svensson          peter@sandvikensif.se   

Vice ordförande/Framsteget       Kurt Lindström          kurt@sandvikensif.se               

Kommunikation                        Jessica Eriksson         jessica.eriksson@sandvik.com

Marknad                                  Göran Backlund         gorankbacklund@gmail.com  

Akademi/Marknad                     Niclas Larsson           kenokanu@gmail.com 

Framsteget/Marknad                 Daniel Söderman       daniel.soderman@kanthal.com 

Damfotboll                               Ingela Näslund          ingela.naslund@live.se 
Herrfotboll                               Svante Nordh            svante.nordh@hos.sandnet.se

Herrlaget/Arenafrågor               PG Nordahl               pgnordahl55@gmail.com

Ungdomsfotboll                        Stefan Ruumensaari  svarvis25@hotmail.com



Kontaktperson Värdegrund       

Jonas Andersson                         070-141 19 45            jonas@sandvikensif.se 


Föreningens valberedning består av Leif Larsson, Olle Lindström och Fannis Andreou.

 

Revisorer i föreningen är Håkan Mattsson och Torkel Eriksson.

 

Revisorssuppleanter är Johanna Gustavsson och Eva Jansson.


Ungdom
Ungdomsansvarig 4-14 år         Jonas Andersson      0701411945      jonas@sandvikensif.se
Akademiansvarig 15-19 år        Martin Falk/Thomas Gabrielsson     
Blockansvarig pojkar 15-19 år   Tony Jennevret        0703032569      tonysif@hotmail.com

 
HUVUDPARTNER
OFFICIELLA LEVERANTÖRER
GULDPARTNERS
GULDFEMMAN
BINGOLOTTO
SOCIALA MEDIER